Zľava na
prvý nákup
Doprava ZADARMO
pri objednávke nad 77 €
Poštovné
len za 3 €
Bezproblémové
reklamácie
Všetko skladom,
ihneď odosielame!

Rozprávková záhrada - modrá

-71%

Obsah balenia:

  • 1x rozprávková záhrada s príslušenstvom (záhradné náčinie, kanvička, drobné dekorácie)

Špecifikácia:

  • Farba: modrá
  • Rozmery zostavenej záhrady: 37,5 cm x 27,5 cm
  • Napájanie: 3x LR44 / AG13 1,5 V batérie (súčasť balenia)
  • Svetelné a zvukové efekty
  • Substrát a semienka nie sú súčasťou balenia
  • Nevhodné pre deti do 3 rokov
  • Používať pod dohľadom dospelej osoby

Vyberte si variantu:

26,91 EUR
7,66 EUR
Dostupnosť: Na sklade> 10 ks |  Do 3 dnů u vás

Rozprávková záhrada - to je skvelý prostriedok k tomu, ako zoznámiť deti s prírodou a kvetinami a ako ich zábavnou formou naučiť zodpovednosti a starostlivosť o živé rastliny. Všetky šikovné deti, a obzvlášť dievčatká, budú nadšené z tejto jedinečnej hračky. Pripravte zeminu a semienka, starostlivo zalievajte a onedlho sa spoločne s deťmi môžete tešiť z malých krásnych rastliniek, ktoré porastú doslova pred očami! Fantázií sa medze nekladú, a tak si môžete záhradu osádzať a vyzdobiť podľa vašich predstáv. A čo viac - po stlačení tlačidla záhrada dokonca hrá a svieti! Rozprávková záhrada je skutočne čarovný darček pre všetky šikovné deti, ktoré majú radi kvety a prírodu.

Vymyslite si vlastný štýl a výzdobu záhrady!

Zasnívajte sa a vymyslite do rozprávkovej záhrady tie najkrajšie dekorácie! Niektoré drobnosti sú už súčasťou balenia, ale veľmi krásne budú vyzerať aj farebné kamienky alebo korálky. Neváhajte použiť napríklad mušle, vetvičky alebo škrupiny. Naozaj veselý a živý dojem urobia napríklad figúrky zvieratiek.

Úžasný nápad! Ale ako na to?

Založiť si rozprávkovú záhradu nie je naozaj žiadna zložitá vec a s pomocou dospelého to ľahko zvládnu aj malé deti. Stačí správna starostlivosť a onedlho sa budete môcť tešiť z prvých zelených lístočkov v kúzelnom kvetináči.

Zostavte jednotlivé časti kvetináča dokopy podľa obrázkov na obale. Skontrolujte, že je kvetináč stabilný. Umiestnite substrát do oboch poschodí a zalejte ho vodou. Kolieska substrátu napučia a zväčšia sa. Akonáhle je pôda vlhká, prevzdušnite ju priloženými záhradnými hrabličkami a uistite sa, že žiadna časť nezostala suchá. Vezmite si semienka a rovnomerne ich rozptýľte do pôdy. Použite priložené záhradné náčinie a jemne semienka zatlačte do pôdy. Takto pripravenú pôdu zalejte.

Tip pre rýchle klíčenie: Nemôžete sa dočkať okamihu, kedy sa budete s deťmi prvýkrát radovať s vašich vlastnoručne vypestovaných rastliniek? Proces klíčenia môžete urýchliť tak, že cez kvetináč pretiahnete plastové vrecko alebo tašku. Toto opatrenie pomôže udržať optimálnu vlhkosť v kvetináči a semienka začnú rýchlejšie klíčiť.

Tip na zalievanie: Keď potrebujete záhradu zaliať, môžete naliať vodu do muchotrávky vo vrchnej časti a pozerať sa, ako voda prestupuje kvetináčom a vyteká aj na spodné poschodie záhrady. Kontrolujte, či celá pôda je vlhká a nezostávajú na nej žiadne suché miesta. Pôda musí byť stále vlhká, ale nesmie byť preliata.

Tip pre pestovanie: Odporúčame používať zeminu určenú na pestovanie izbových kvetín. Vedľa seba umiestňujte iba kvety s podobnými podmienkami nutnými pre pestovanie. Kvety s odlišnými potrebami sa môžu pri pestovaní príliš blízko seba navzájom vytláčať.

Ilustračné video: